Dostępne opakowania:
60 tabletek

Cimicifuga menopauza+

BEZ
GLUTENU

BEZ
LAKTOZY

ODPOWIEDNI DLA WEGAN

Dlaczego Cimicifuga Menopauza+ Principium?

Suplement diety promuje dobre samopoczucie w okresie menopauzy. Zawiera wysokie stężenie ekstraktu Cimicifuga miareczkowanego na 2,5% w glikozydach triterpenowych. Cimicifuga (Pluskawica Gromiasta) jest typową rośliną z Ameryki Północnej, której korzenie były wykorzystywane w tradycji Indian. Liczne badania wykazały aktywność ekstraktu Cimicifuga w zmniejszeniu uderzeń gorąca, nadmiernej potliwości, wahań nastroju i innych typowych zaburzeń menopauzalnych. Suplement zawiera także olejek lawendowy, przydatny w promowaniu dobrego nastroju i zdrowego snu.

Kiedy Stosować

Przy typowych zaburzeniach menopauzalnych takich jak uderzenia gorąca, nadmierna potliwość, wahania nastroju

Jak Stosować

Dwie tabletki dziennie, jedna rano, druga wieczorem, popić wodą.

Co Zawiera

wysokie stężenie ekstraktu Cimicifuga miareczkowanego na 2,5% w glikozydach triterpenowych, olejek lawendowy

Dodatkowe informacje

bez glutenu, bez laktozy, odpowiedni dla wegan

Opakowanie

60 Tabletek

SKŁADNIKI AKTYWNE

Naturalna siła znana od lat

Cimicifuga Znana również jako „trawa kobieca”, jest używana od wieków na różnych kontynentach. W tradycji chińskiej używano jej do zmniejszania stanów zapalnych, a w tradycji rdzennych Amerykanów do łagodzenia dolegliwości menstruacyjnych i bólów porodowych. I to właśnie z Ameryki Północnej został sprowadzony do Europy w 1737 roku, nie zyskując jednak szczególnego znaczenia aż do ostatniego stulecia, kiedy to w połowie lat pięćdziesiątych w Niemczech wprowadzono pierwsze kapsułki oparte na jego suchym ekstrakcie w celu zwalczania zaburzeń menopauzalnych. Badania nad jej aktywnymi składnikami i mechanizmem ich działania rozpoczęły się później, bo w połowie lat osiemdziesiątych, i od tego czasu liczne badania wykazały jej skuteczność. Przeprowadzone badania wykazały, że jej stosowanie przyczynia się do poprawy jakości życia kobiet w okresie menopauzy, przyczyniając się do zmniejszenia typowych objawów, takich jak uderzenia gorąca, bezsenność, bóle głowy, pocenie się, huśtawki nastroju, depresja.

Menopauza

Silne i nagłe uczucie gorąca i zaczerwienienia, szczególnie na twarzy, szyi i klatce piersiowej, intensywne pocenie się, są to jedne z najczęstszych objawów menopauzy i dotykają nawet 80% kobiet po 55 roku życia.

Z tego powodu eksperci zalecają przede wszystkim utrzymanie wagi pod kontrolą, unikanie alkoholu, pikantnych potraw i kofeiny oraz stosowanie technik relaksacyjnych, takich jak joga i medytacja, w celu wspierania równowagi nerwowej.

Przyroda może również pomóc: Cimicifuga na przykład, jest rośliną używaną od wieków do łagodzenia różnych zaburzeń związanych z menopauzą (tj. oprócz rumienia, przybierania na wadze, drażliwości, melancholii, bezsenności, kołatania serca itp.)