Dostępne opakowania:
60 kapsułek

Koenzym Q10


OPATENTOWANA FORMUŁA KOENZYMU - KANEKAQ10 dla lepszego działania

BEZ
GLUTENU

BEZ
LAKTOZY

ODPOWIEDNI DLA WEGAN

Dlaczego Koenzym Q10 MAX Principium?

Principium Q10 MAX oparty jest na opatentowanej formule Kaneka Q10®,  koenzymie Q10 uzyskanym w drodze fermentacji z naturalnych drożdży. Zawiera również fosfolipidy z słonecznika i Bioperine®, ekstrakt z czarnego pieprzu miareczkowany na 95% w piperyne.

Kiedy Stosować

Zalecany przy zespole chronicznego zmęczenia, wysokiej aktywności sportowej w celu ochrony mięśni i poprawy wydajności. Przy zażywaniu statyn, w celu zmniejszenia skutków ubocznych, takich jak problemy z serce i ból mięśni. Zalecany także dla utrzymania skóry w dobrej kondycji

Jak Stosować

Dwie tabletki dziennie

Co Zawiera

KanekaQ10®, fosfolipidy z słonecznika i Bioperine®

Dodatkowe informacje

bez glutenu, bez laktozy, odpowiednie dla wegan

Opakowanie

60 kapsułek

SKŁADNIKI AKTYWNE

Średnia zawartość
2 kapsułki vege
KanekaQ10® – Coenzima Q10100.00 mg
Fosfolipidy słonecznikowe miareczkowane 24% fosfatydylocholiną200.00 mg
Bioperine® – czarny pieprz miareczkowany 95% piperyną2.5 mg


Koenzym Q10 jest bardzo silnym przeciwutleniaczem, który występuje w mitochondriach w całym organizmie człowieka.

 

Z tego powodu nazywany jest również ubichinonem.
Koenzym Q10 bierze udział w produkcji energii komórkowej i dlatego jest bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Głównie znajduje się on w wysokich stężeniach w najbardziej intensywnie używanych narządach, takich jak serce, ale jest także skoncentrowany w wątrobie i mózgu.

Koenzym Q10

Ma w rzeczywistości kilka ważnych funkcji (ich identyfikacja była warta nagrody Nobla dla Petera Mitchella w 1978 r.). Niestety, stężenie koenzymu Q10 w naszym organizmie jest stopniowo zmniejszane na przestrzeni lat, a także z powodu stosowania niektórych leków (na przykład statyn), zbyt intensywnej aktywności fizycznej, stresu. Dlatego warto zadbać o odpowiednią dietę, pokarmy bogate w ten koenzym to orzechy, szpinak, sardynki, pełnoziarniste produkty. Czasem dieta może nie zagwarantować odpowiedniego efektu, ponieważ z wiekiem nasza wątroba traci część swojej zdolności do syntezy, wtedy konieczna jest suplementacja.