Dostępne opakowania:
60 kapsułek

RODIOLA GOLD

Wyjątkowo dobrana receptura –  RhodioLife® – czyli suchy ekstrakt z Rodiolii uprawianych na Syberii, zbierane są tylko korzenie roślin powyżej 5 roku życia. Zbiór odbywa się ręcznie.

http://www.plthealth.com/products/rhodiolife-rhodiola-rosea 

BEZ
GLUTENU

BEZ
LAKTOZY

ODPOWIEDNI DLA WEGAN

Dlaczego Rodiola Gold Principium?

PRINCIPIUM RODIOLA GOLD jest szczególnie przydatna do zwalczania zmęczenia fizycznego i psychicznego oraz promowania dobrego nastroju, Rodiola Gold jest suplementem diety opartym na RhodioLife ™, ekstrakcie uzyskanym z 5-letnich korzeni Rhodiola rosea, zbieranych ręcznie z kontrolowanej uprawy. RhodioLife ™ to ekstrakt miareczkowany 5% w rozawinę i 1,8% w salidrozydy.

Kiedy Stosować

Zaleca się stosowanie przy zmęczeniu fizycznym i psychicznym. W okresie sytuacji stresowych, intensywnej nauce, wysiłku fizycznym, a także w stanach wzmożonego niepokoju.

Jak Stosować

1-2 kapsułki dziennie

Co Zawiera

Rodiola korzeń. Suchy ekstrakt miareczkowany na 5% zawartości rozawin i 1,8 % salidrozydu

Dodatkowe informacje

bez glutenu, bez laktozy, odpowiednie dla wegan

Opakowanie

60 kapsułek

SKŁADNIKI AKTYWNE

Średnia Zawartość
2 kapsułki
Rodiola korzeń
Suchy ekstrakt miareczkowany na 5% zawartości rozawin i 1,8 % salidrozydu
Rozawina
Salidrozyd
400,0 mg
 
20,0 mg
7,20 mg

Wsparcie w walce ze stresem

Złe samopoczucie, stres, zmęczenie fizyczne jak i psychicznie, rozdrażnienie te objawy mogą przydarzyć się każdemu: sportowcom, studentom, menedżerom, kobietom zaangażowanym zarówno w pracy, jak i w domu.

Kiedy intensywny wysiłek trwa przez dłuższy czas, mamy bardzo dużo na głowie, gorszy czas w pracy to poziom stresu może stać się nie do zniesienia. W przyrodzie istnieją na szczęście  rośliny tonizująco-adaptogenne, które mają zdolność do aktywacji systemów adaptacyjnych organizmu, stymulują ich reakcję na stres i pomagają przezwyciężyć trudne chwile. Wśród nich jedną z najbardziej znanych jest Rhodiola rosea, zwana również „złotym korzeniem” lub „korzeniem arktycznym”, ponieważ rośnie w krajach Europy Północnej, Syberii i na Alasce. Źródła historyczne podają, że Rodiola była używana przez Wikingów, aby odzyskać równowagę po intensywnych wysiłkach fizycznych. Składnik aktywny pochodzący z jego korzenia jest bogaty w różne związki, takie jak flawonoidy, katechiny, proantocyjanidyny, garbniki, rozawine i salidrozyd

Naturalny adaptogen

Naturalna regulacja kortyzolu: Sam kortyzol jest „dobrym” hormonem, który pełni ważne funkcje w naszym organizmie. Produkowany jest przez nadnercza, najwyższy poziom osiąga rano, a wieczorem spada. Celem kortyzolu jest przyspieszenie metabolizmu, regulacja poziomu glukozy, a także badania wykazują działanie przeciwzapalne. Problem pojawia się, gdy z powodu długotrwałych stresujących sytuacji, zarówno fizycznych, jak i psychicznych, jego poziom pozostaje wysoki. Gdy tak się dzieje, wpływa to na metabolizm, obronę immunologiczną, a nawet na produkcję serotoniny, co prowadzi do wahań nastroju. Dodatkowo brak szczytowego stężenia kortyzolu rano powoduje ogólne zmęczenie i problemy z bezsennością w nocy. Aby temu przeciwdziałać, mogą pomóc nam niektóre rośliny, takie jak Rhodiola, zwane adaptogenami, które mogą modulować wytwarzanie kortyzolu, chroniąc zdolność organizmu do reagowania na stres psychofizyczny.