Dostępne opakowania:
90 minikapsułek

OMEGA 3 TOTAL EPA + DHA

BEZ
GLUTENU

BEZ
LAKTOZY

Dlaczego Omega 3 Total EPA + DHA Principium?

EPA-3 FISH EPA + DHA W łatwych do połknięcia mini kapsułkach, jest suplementem czystego oleju rybiego otrzymywanego przez destylację cząsteczkową EPA i DHA (odpowiednio 800 mg i 360 mg na dzienną dawkę). Opatentowana stabilizacja Quality Silver® w połączeniu z obecnością naturalnej witaminy E i ekstraktu z rozmarynu zapobiega utlenianiu wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, dzięki czemu jest stabilny w czasie, łatwiej przyswajalny i pozwala uniknąć specyficznego smaku. EPA-3 Fish to produkt sklasyfikowany jako Friend of the Sea®, marka, która gwarantuje ochronę gatunków morskich, zapewniając stosowanie wyłącznie ryb przeznaczonych na żywność dla ludzi.

Kiedy Stosować

EPA-3 FISH poprawia funkcje serca, zmniejsza trójglicerydy, zmniejsza ryzyko niedrożności żył, poprawia ciśnienie krwi, poprawia funkcjonowanie mózgu i wzroku, a także ma działanie przeciwzapalne.

Jak Stosować

1-2 tabletki, dwa razy dziennie, między posiłkami

Co Zawiera

200 mg EPA + 140 mg DHA na kapsułkę

Dodatkowe informacje

bez glutenu, bez laktozy

Opakowanie

90 minikapsułek

SKŁADNIKI AKTYWNE

Niezbędne kwasy tłuszczowe

„Jedz ryby bo są zdrowe” słyszeliśmy o tym od najmłodszych lat. Dziś mamy większą świadomość, że te słowa są prawdziwe ponieważ kwasy zawarte w rybach przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania układu sercowo- naczyniowego. Potwierdza to także American Heart Association (AHA), które zaleca spożywanie ryb co najmniej dwa razy w tygodniu. Zwłaszcza tłuste ryby takie jak sardynki, makrele, które są bogate w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3, w szczególności kwas eikozapentaenowy (EPA) i kwas dokozaheksaenowy (DHA), które przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania serca, ponieważ regulują poziomu trójglicerydów, aby zapobiec tworzeniu się płytek w tętnicach i obniżyć ciśnienie krwi. DHA także pozytywnie wpływa na funkcjonowaniu mózgu, ponieważ odgrywa ważną rolę w budowie błon komórkowych i utrzymaniu zdolności widzenia, nawet w miejscach z ograniczonym dostępem do światła.

Dzienne zapotrzebowanie

Minimalna zalecana podaż nienasyconych kwasów tłuszczowych to 440 mg na dobę ( w tym 220 mg DHA i 220 mg EPA ), ale optymalna dawka to 1g / dzień, a u kobiet w ciąży nawet 1,5 g. W tym stanie fizjologicznym podaż omega 3 jest szczególnie ważna dla prawidłowego rozwoju układu nerwowego u płodu, co bezpośrednio przekłada się potem na przyszłość dziecka. DHA i EPA znajdziemy głównie w tłustych rybach oceanicznych lub wodorostach. Niestety jak wiele potrzebnych nam składników jak np. witamina C, nie jesteśmy w stanie nawet w najmniejszej ilości wytworzyć ich samodzielnie, musimy więc kwasy omega 3 całkowicie dostarczyć z pożywieniem. Ze względu na trudną dostępność świeżych i wysokich jakościowo ryb morskich ze sprawdzonego źródła oraz zważywszy na to, że preferencje żywieniowe osób są różne, powinno się suplementować kwasy omega 3. Naprzeciw tej potrzebie wychodzi firma Principium z preparatem Omega 3 Total EPA + DHA. Jedna kapsułka zapewnia optymalną dzienną dawkę tych niezwykle ważnych dla funkcjonowania ustroju elementów.