Dostępne opakowania:
30 tabletek

Żelazo Plus Potrójna Moc

BEZ
GLUTENU

BEZ
LAKTOZY

ODPOWIEDNI DLA WEGAN

Dlaczego Żelazo Potrójna Moc 30mg Principium?

Principium Żelazo Potrójna Moc zawiera 3 źródła żelaza organicznego o trzech różnych czasach uwalniania, dla lepszego wchłaniania bez problemów gastrycznych. Pierwsza warstwa, z uwolnieniem rozpoczynającym się godzinę po spożyciu, zawiera bisglicynian, druga warstwa, z uwalnianiem między 2 a 3 godziną po spożyciu, zawiera mikrokapsułkowane żelazo fumaranowe; trzecia warstwa, z uwalnianiem od 3 do 4 godzin po przyjęciu, zawiera pidolan żelaza. W każdej warstwie znajduje się również kwas foliowy, beta-karoten, witamina B12 i witamina C, które zwiększają biodostępność żelaza.

 

Kiedy Stosować

Zaleca się stosować przy nadmiernym zmęczeniu, diecie bez mięsa, a także u kobiet w ciąży.

Jak Stosować

1 tabletka dziennie, najlepiej na pusty żołądek

Co Zawiera

Bisglicynian, Fumaran, Pidolan, Witamina C, Witamina B12, Kwas Foliowy, Beat-Karoten

Dodatkowe informacje

Bez glutenu, bez laktozy, odpowiednie dla wegan

Opakowanie

30 tabletek trójpowłokowych

SKŁADNIKI AKTYWNE

Skład

1 tabletka

Żelazo

Z czego: 

  Bisglicynian

Fumaran    

Pidolan

 

30.00  mg

 

10.00 mg

10.00 mg

10.00 mg

Witamina C

180.00 mg

Witamina B12

18.00 mcg

Kwas Foliowy

400.00 mcg

Beta-karoten

7.5 mg

 

Żelazo – czujesz gdy go brakuje

Zmęczenie, bladość, brak koncentracji, ból głowy, drażliwość: to tylko niektóre z objawów, które mogą wskazywać na niedobór żelaza.

We wszystkich tych przypadkach konieczne jest zastosowanie specjalnego suplementu, który oprócz żelaza zawiera składniki zwiększające biodostępność np. kwas foliowy i witaminę B12

Aż jedna trzecia ludności świata cierpi na niedobór żelaza, szczególnie kobiety i dzieci poniżej piątego roku życia, pomimo tak powszechnego problemu objawy niedoboru są często nierozpoznawalne. Sygnały braku żelaza w naszym organizmie mogą być różne, żelazo jest niezbędnym minerałem dla naszego dobrego samopoczucia. Odgrywa wiodącą rolę w syntezie hemoglobiny, uczestniczy w procesach oddychania komórkowego, gwarantuje sprawność mięśniową, wspomaga układ odpornościowy.

 

Czy tylko dieta wpływa na poziom żelaza?

Żelazo najczęściej dostarczamy sobie poprzez żywność, zwłaszcza mięso, ale często jego wkład jest niewystarczający, ponieważ zapotrzebowanie na żelazo zmienia się w zależności od wieku, płci (wyższe u kobiet) i warunków fizjologicznych (przedłużone cykle miesiączkowe, choroby zakaźne, ciąża itp. zwiększają zapotrzebowanie), a także diet bezmięsnych (żelazo zawarte w mięsie jest łatwo przyswajalne i użyteczne, podczas gdy zawartość żelaza w roślinach strączkowych i warzywach nie jest łatwo przyswajalna). Żelazo jest wchłaniane przez nasz organizm na poziomie jelita. Z tego powodu niedobór może wystąpić w przypadku zaburzeń żołądkowo-jelitowych lub biegunki, a także nadmiernego spożywania alkoholu, kawy lub herbaty. Dlatego warto sięgnąć po odpowiedni suplement, który uzupełni nasze niedobory żelaza.