Dostępne opakowania:
60 kapsułek

Witamina B Forte Complex

BEZ
GLUTENU

BEZ
LAKTOZY

ODPOWIEDNI DLA WEGAN

Dlaczego Witamina B Forte Complex Principium?

Principium Witamina B Forte Complex jest suplementem diety przydatnym w okresie zwiększonego zapotrzebowania na witaminy z grupy B, w trakcie lub po leczeniu antybiotykiem, w przypadku zmęczenia fizycznego i psychicznego, a także diet wegetariańskich i wegańskich. Zawiera witaminę B1, B2, niacynę (B3), B6, B5, B12, kwas foliowy (B9), PA B A, inozytol i lecytynę słonecznikową miareczkowaną na 24% w fosfatydylocholinie.

Kiedy Stosować

Witaminy z grupy B odgrywają ważną rolę w metabolizmie energii ludzkich komórek, ponieważ udostępniają organizmowi energię fizyczną i umysłową. Flora jelitowa wytwarza witaminy z grupy B. Ta produkcja zmniejsza się, gdy flora jelitowa zostaje uszkodzona przez leczenie antybiotykami lub grypą.

Jak Stosować

1 kapsułka między posiłkami

Co Zawiera

Witaminy z grupy B, z fosfatydylocholiną, inozytolem i PABA

Dodatkowe informacje

bez glutenu, bez laktozy, odpowiedni dla wegan

Opakowanie

60 kapsułek

SKŁADNIKI AKTYWNE

Witamina  B1
25 mg
Witamina B12
33 mcg
Witamina B2
25 mg
Biotin
450 mcg
Witamina B3
36 mg
Inositol
100 mg
Witamina B5
18 mg
PABA
10 mg
Witamina B6
9,5 mg
Lecytyna ze słonecznika. z 24% fosfatydylocholiną
50 mg
Witamina B9
400 mcg

Witaminy B dla prawidłowego funkcjonowania organizmu

Nadmierna suchości skóry, drażliwość, bezsenność, zmęczenie, utrata apetytu te wszystkie objawy mogą być oznaką braku witamin z grupy B.  To dzięki ich interwencji nasz organizm może przekształcić cukry, tłuszcze i białka w energię niezbędną do  działania i zawsze zależy od nich prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i układu odpornościowego. Dlatego działają dobrze jako kompleks i nazywają się witaminami energetycznymi. Obecne są w produktach pochodzenia zwierzęcego (mięso, jaja, ryby, mleko), a także w mniejszym stopniu w warzywach, roślinach strączkowych i całej żywności. Niestety długotrwała ekspozycja na światło,  gotowanie, a także zamrażanie lub puszkowanie znacznie zmniejsza rzeczywistą ilość witaminy B w produkcie.  Dlatego aby zapewnić w pełni zapotrzebowanie na tę witaminę lub uzupełnić jej braki – szczególnie w przypadku stresu, zmęczenia i antybiotykoterapii może być koniecznie skorzystanie z suplementacji.  
 

Moc Witamin B w jednej tabletce

W jednej tabletce znajdziemy wszystkie dostępne witaminy z grupy B dla lepszego działania. Na przykład B1, zwana również tiaminą, sprzyja funkcji psychicznej i prawidłowemu funkcjonowaniu układu nerwowego. B2 oprócz tego, że działa chroniąco na błony śluzowe, drogi oddechowe, nabłonek naczyń krwionośnych to także ingeruje w mechanizmy ochrony komórek przed stresem oksydacyjnym. B3 pomaga utrzymać zdrową skórę, a także ma działania przeciwmigrenowe. Witamina B6 i B8 działają pozytywnie na układ nerwowy. Ponadto witaminę B12 uznaje się za jedną z najważniejszych witamin, potrzebną do ogólnego dobrego funkcjonowania naszego organizmu. Szczególnie suplementacja może okazać się ważna dla wegan, ponieważ witamina B12 występuję tylko w mleku, jajach i wołowinie.