Dostępne opakowania:
60 tabletek
BEZ
GLUTENU
BEZ
LAKTOZY
Wapń Morski Principium to suplement diety zawierający węglan wapnia i MenaQ-7® oraz witaminę K2 uzyskiwaną z fermentacji, która przyczynia się do utrzymania zdrowych kości. Koral w wapniu zawiera wiele pierwiastków obecnych w wodzie morskiej. Ponadto Wapń Morski Principium zawiera witaminę D3, która wspomaga wchłanianie wapnia.
MenaQ-7® jest zastrzeżonym znakiem towarowym NattoPharma, Norwegia
Zaleca się stosowanie przy dietach bez nabiału, a także w celu utrzymania zdrowych kości i zębów. Przydatny także w okresie menopauzy.
2-4 tabletki dziennie podczas posiłków
Wapń, Witaminę D3, Witaminę K
bez glutenu, bez laktozy
60 tabletek
Średnia zawartość | 4 tabletki |
Wapń | 1200,0 mg (150 %VNR) |
Witamina D3 | 9,0 mcg (180 %VNR) |
Witamina K2 (MenaQ-7®) | 35,0 mcg (60 %VNR) |
Wapń jest najbardziej powszechnym pierwiastkiem w organizmie człowieka.
Wraz z fosforem, odgrywa niezwykle ważna rolę w budowie kości.
Brak wapnia może powodować poważne konsekwencje dla ich trofizmu. Ponieważ kości tworzą szeroką strukturę w naszym ciele, brak wapnia może być zauważony po długim czasie. Wtedy szkody i ubytki w kościach mogą być bardzo poważne.
Ponadto wapń bierze udział w wielu procesach fizjologicznych np: transmisja impulsów nerwowych, skurcze mięśni. Dlatego brak wapnia może wpływać na całościowe działanie organizmu.
Najlepszym źródłem wapnia w diecie jest mleko i wszelkie produkty na bazie mleka, dodatkowo wapń znajdziemy w niektórych rybach jak łosoś i sardynki, ale tylko niewielka ilość – ok. 30% – jest rzeczywiście wchłaniana. Biodostępność wapnia zależy od wielu czynników m.in. od wieku (dzieci przyswajają do 60%, podczas gdy u osób starszych procent spada do 20%), obecności witamin w jelitach
zwłaszcza D i spożywania niektórych pokarmów, w szczególności laktozy. Nadmiar soli i kawy zmniejsza przyswajalność wapnia. Dlatego Wapń jest szczególnie polecany osobom, które mają nietolerancje na produkty mleczne, laktozę lub są na diecie wegańskiej. Spożywanie alkoholu, ciąża, karmienie piersią oraz menopauza także wpływają niekorzystnie na przyswajalność wapnia.
We wszystkich tych przypadkach przydatna może być suplementacja Wapnia, szczególnie połączonego z witaminą D, która sprzyja biodostępności.
Maksymalna zawartość wapnia w kościach występuje około trzydziestu lat, następnie z roku na roku ten poziom spada. Warto utrzymywać zbilansowaną dietę, a także zachowywać aktywność fizyczną, zwłaszcza w okresie letnim na świeżym powietrzu ponieważ promienie słoneczne sprzyjają produkcji witaminy D, która poprawia wchłanianie wapnia.